wtorek, 22, styczeń 2019 roku

baner triathlon 2018

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Sprawozdanie podsumowujące 12. TAURON Triathlon „Stalowy Sokół 2018” w Jaworznie

triathlon 2016 2Dwunasta edycja TAURON Triathlonu „Stalowy Sokół” już za nami. W minioną sobotę 25 sierpnia bieżącego roku na terenie pola namiotowego OWR „Sosina”, mimo chłodu i deszczowej pogody na starcie imprezy stanęło znowu ponad 200 śmiałków, którym te nieprzyjemne warunki zupełnie zdawać się mogło nie przeszkadzały. Pakiety startowe odebrało 222 zawodników, z czego 219 przystąpiło ostatecznie do rywalizacji i ukończyło zmagania. Organizatorem „Stalowego Sokoła" 2018 było Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Strategicznym partnerem był TAURON Wytwarzanie S.A., a Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

 

W tegorocznych zawodach dystanse na poszczególnych konkurencjach nie zmieniły się i wynosiły: 400 metrów pływanie po Zalewie Sosina, około 10 km rowerem leśnymi szlakami od Sosiny w kierunku Ciężkowic i z powrotem oraz na koniec 3 km biegu crossowego z metą na polu namiotowym. Nie zmieniły się też kategorie wiekowe w których przeprowadzono rywalizację tak wśród kobiet jak i mężczyzn: K16 i M16 (rocznik 2002-1999), K20 i M20 (rocznik 1998-1989), K30 i M30 (rocznik 1988-1979), K40 i M40 (rocznik 1978-1969), K50 i M50 (rocznik 1968 i starsi). Dodatkową kategorią objęci byli zawodnicy mieszkający w Jaworznie OPEN, a także podtrzymana została wprowadzona w roku ubiegłym klasyfikacja generalna tak wśród kobiet jak i mężczyzn (gdzie nagradzani byli trzej najlepsi zawodnicy).
W gronie 222 osób, które pobrały pakiety startowe było 30 jaworznian (z czego 12 z Klubu Biegacza MCKiS Jaworzno). Wystartowało także 20 reprezentantów partnera imprezy – pracownik firmy TAURON.
Po weryfikacji zawodników w biurze zawodów, sędziowie podzielili startujących na trzy grupy po około 70-80 osób, którzy rywalizowali w trzech seriach na wymagającej trasie triathlonu.

W poszczególnych kategoriach na podium stanęli:
Klasyfikacja generalna – kobiet:
1. Maria Pytel (Szymanowski Triathlon Team)
2. Renata Szczepanik (Gecko Climb Bike Swim&Run)
3. Kinga Kuczyńska (KS Koziołek Kędzierzyn Koźle)

Klasyfikacja generalna – mężczyzn:
1. Przemysław Szymanowski (Idmar Racing Team/Szymanowski Triathlon Team)
2. Dawid Mielke (YMCA Kraków)
3. Michał Lisieński (Chop ze Żelaza Tri Team)

Zgodnie z regulaminem zawodnicy nagrodzeni w klasyfikacji generalnej nie byli nagradzani w kategoriach wiekowych, których wyniki – po uwzględnieniu właśnie „generalki” - przedstawiały się następująco:

K16:
1. Karolina Jędrocha (Klucze)

M16:
1. Tomasz Sufranowicz (Triathlon Dąbrowa Górnicza)
2. Krystian Albrecht (GB Galopujące Ślimaki)
3. Michał Kapuściński (Bike Atelier Team)

K20:
1. Katarzyna Golba (I Second Team/Co ja Biegnę)
2. Marta Sominka (Koczała)
3. Weronika Gruszka (Rydułtowy)

M20:
1. Bartosz Olejnik (Hurom Tri-Team)
2. Piotr Iwan (Rybnik)
3. Dawid Waloski (KB MCKiS Jaworzno)

K30:
1. Marzena Krawczyk (WOPR Piekary Śląskie)
2. Dorota Nguyen (Rybnicka Grupa Biegowa)
3. Ewelina Aksamit (Mysłowicki Klub Biegacza)

M30:
1. Mariusz Dyczek (Dyczuś Team)
2. Kamil Kalamarz (NV)
3. Marcin Michalewicz (www.ITmasters.com.pl)

K40:

1. Janina Malska (JKLA Jawor)
2. Sabina Bartecka (Różowe Tri)
3. Judyta Lucka (Katowice)

M40:
1. Sławomir Szurek (UKS Piątka Plus Rydułtowy)
2. Mariusz Kapela (Chop ze Żelaza Tri Team)
3. Jarosław Smoleń (Mysłowice)

K50:
1. Jolanta Niedzielczyk (Parkrun Chrzanów)
2. Ewa Różewicz (Pance)

M50:
1. Bernard Rzepka (Sobasteam)
2. Stanisław Filuś (Triathlon Dąbrowa Górnicza)
3. Stefan Węgrzyk (KS TKKF Karlik Wodzisław Śląski)

Klasyfikacja OPEN mieszkańców Jaworzna:
1. Dawid Waloski (KB MCKiS Jaworzno)
2. Daniel Korcz (KB MCKiS Jaworzno)
3. Krzysztof Pieczara (KB MCKiS Jaworzno)

Najlepszą zawodniczką z Jaworzna została Agata Budka, zaś najstarszym uczestnikiem był również jaworznianin Maciej Szczygieł (rocznik 1940). Każdy z uczestników imprezy otrzymał w biurze zawodów przed startem pakiet startowy oraz koszulkę, na mecie z kolei wydawano zawodnikom pamiątkowe medale ukończenia imprezy oraz wodę mineralną. Nowością od tegorocznej edycji była możliwość konsumpcji przez zawodników ciepłego posiłku, który cieszył się sporym zainteresowaniem i pozwolił chociaż w pewnym stopniu zregenerować utracone siły. Około godziny 14.30 odbyła się ceremonia dekoracji zwycięzców oraz wręczenia nagród, a przewodniczył jej Zastępca Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie Dariusz Chrapek. Na koniec przeprowadzono tradycyjny już konkurs wiedzy o jaworznickim triathlonie, w którym zawodnicy po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie mogli otrzymać 10 atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Wyniki szczegółowe w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych w zakładce "wyniki", zapraszamy do obejrzenia również naszej galerii z tych zawodów, która będzie zamieszczona w najbliższym czasie (zakładka "galeria").